Detail štátu

Česká republika Česká republika - transparent

Ponúkame 39 ubytovacích kapacít za cenu 18 € - 950 €.

Destinácia:

Vyhľadávanie zájazdov

Česko, dlhý tvar Česká republika, je stredoeurópsky štát. Na západe susedí s Nemeckom, na severe s Poľskom, na juhovýchode so Slovenskom a na juhu s Rakúskom. Česko tvoria ČechyMorava a České Sliezsko.

Podnebie má mierne a prechodné. Povrch tvoria pahorkatiny a niekoľko pohorí. Pohoria sú Krkonoše a Biele Karpaty. Najvyššia hora je SněžkaHlavné mesto je Praha, iné väčšie mestá sú BrnoOstravaPlzeň a Liberec. Česko je priemyselný štát, zo všetkých štátov Európskej únie tu priemysel tvorí najviac percent HDP. Od roku 1999 je Česko členom NATO a od 1. mája 2004 je členom Európskej únie.

Česko má spoločné hranice so 4 krajinami. Na západe hraničí s Nemeckom v dĺžke asi 810,7 km, z toho so Saskom 453,9 km a s Bavorskom 356,8 km. Z juhu hraničí s Rakúskom v dĺžke 466,1 km, na východe s Slovenskom na 251,8 km dlhej hranici a na sever s Poľskom, pričom hranica hranice je podľa českých údajov 761,8 km a podľa poľských údajov až 789,89 km ,

Výbežky Česka sú: ašský výbežok, šluknovský výbežok, frýdlantský výbežok, broumovský výbežok, javornický výbežok (tiež vidnavský výbežok), osoblažský výbežok a břeclavský výbežok (tiež Dyjský trojuholník, Podyjský horn).

Najnižšie položenou miestou je bod odtoku Labe z krajiny pri Hřensku, s výškou 115 m n. m. Najvyšším miestom je vrchol Sněžky, 1 602 m n. m. Najvyšším umelým bodom je vrchol televízneho vysielača na vrchu Praděd, 1 654 m n. m.

Z fyzicko-geografického hľadiska leží Česko na rozhraní dvoch horských sústav. Západnú a strednú časť tvorí Česká vysočina, ktorá má prevažne ráz pahorkatín a stredohorí (Šumava, Český les, Krušné hory a Sudety - Jizerské hory, Krkonoše, Orlické hory, Králický Sněžník, Jeseníky). Na východe územia zasahujú výbežky Západných Karpát (Beskydy).

Z celkovej plochy Česka 78 866 [4] leží 52 817 km² (67%) v nadmorskej výške do 500 m, 25 222 km² (32%) vo výške 500 až 1 000 ma iba 827 km² (1,05%) vo výške 1 000 m. Priemerná nadmorská výška je 430 m.

Praha
Praha, Mesto sto veží, pamätník UNESCO a jedno z najkrajších miest na svete. Spoznajte ho osobne!
Stará radnica so slávnym pražským orlojom. Židovská štvrť, ktorú poznáte z románov Franza Kafky, sa ponorila do legendy o Golemovi. Kaviarne Vás lákajú, aby ste prišli na posedenie, butiky a výletné plavby na Vltave. Gotický Karlov most a kostol sv. Mikuláša na Malom meste, najkrajší barokový kostol v Prahe. Palácové záhrady odchádzajú od ruchu mesta Petrín s rozhľadňou pripomínajúcou malú Eiffelovu vežu a Pražský hrad ... Každá z pražských okresov má svoju vlastnú charakteristickú atmosféru a jedinečné čaro. Praha sa vám predstavuje ako premenlivé mesto, ktoré má rado alternatívne štýly: je to romantické a úspešné, staré a moderné, ale predovšetkým je to mesto, ktoré je cez kozmopolitné a je zaplnené cudzincami. Nastal čas zoznámiť sa.

Desať klenotov Prahy
Spoznajte jedinečný príbeh mesta, ktorého história pripísala prezývky ako "Stone Dream" alebo "Golden City" a spoznajte jeho najväčšie šperky
Viac ako tisíc rokov budov opustilo architektonické skvosty v Prahe, ktoré každý rok obdivujú milióny návštevníkov. Odhalte tajomstvo gotických kláštorov, vychutnajte si koncerty vážnej hudby v jednom z barokových katedrál alebo si oddýchnite v krásnych renesančných záhradách. Praha vás čoskoro presvedčí, prečo ľudia hovoria, že je to jedno z najkrajších historických miest na svete od čias stredoveku.

Stredné Čechy
Región, kde vás očakávajú nádherné hrady a zámky, údolia niekoľkých riek, múzeá ťažby, strieborné bane a očarujúci vidiek!
Dokonca aj najvzdialenejšie kúty stredných Čiech sú pár hodin cesty z Prahy. Pri pohľade na Prahu sa rozprestiera rozmanitá oblasť, v ktorej rieky prechádzajú hlbokými údoliami, ktoré lemujú hlboké lesy. Čo by ste mali určite vidieť? Dve z najobľúbenejších destinácií sú zámok cisára Karla IV. Karlštejn a Kutná Hora, ktoré je zapísané v UNESCO. Zoznámte sa s posledným Habsburgovcom na zámku Konopiště a prechádzajte sa niekoľkými druhmi bludiska a labyrinte v parku okolo zámku Loučeň.

Východné Čechy
Východné Čechy - skalné mestá, starodávne chovné zámočky a tradícia steeplechases, sladké perníčky a betlehem.
Máte radi tajomné rockové mestá a stolové hory? Dostanete ich tu. Mimochodom, skalné mesto Adršpach je jedným z najznámejších v Českej republike. Napriek tomu tu tvoria vojenské pamiatky, napríklad Josefovská pevnosť alebo miesta pripomínajúce bitku pri Hradci Králové v roku 1866. Najdôležitejšou udalosťou je slávna Velká pardubická štábna. Stojí za to navštíviť nádherný renesančný zámok Litomyšl, ktorý je zaradený do zoznamu pamiatok UNESCO, ako aj barokový komplex v meste Kuks.

Západné Čechy
Čo vás priťahuje viac? Plzeň, Európske hlavné mesto kultúry do roku 2015, alebo renomované české kúpele?
Každý, kto má rád pivo, sa zamiluje do Plzne. Ak navštívite mesto, musíte sa uistiť, že navštívte pivovarské múzeum a pivovar Pilsner Urquell! Západné Čechy sú už po stáročia známe svojimi kúpeľnými mestami. Vďaka svojim liečebným a wellness programom sa môžete dostať do pohody v Karlových Varoch, Mariánskych Lázňach a Františkových Lázňach! Doprajte si prechádzku po kolonádach, pitie a kúpanie v termálnych vodách a pri akomkoľvek inom potešení, ktoré vám príde na myseľ!

Južné Čechy
Krajina lesa a rybníkov s krásnou prírodou, rozprávkové zámky a vidiecke farmy.
Juhočeská krajina je snehový raj na dovolenku, či už sa rozhodnete tráviť čas strávený na zjazdovke alebo na odpočinok. Príroda tu ponúka nekonečné možnosti pre návštevu prírodných krás, ale aj množstvo historických pamiatok a výborných podmienok pre cykloturistiku a vodné športy. Zahrňte do svojho programu pôvabné historické mestá, z ktorých najkrajšie sú Český Krumlov a obec Holašovice; obe miesta boli uvedené ako pamiatky UNESCO! Skvelým tipom pre romantiku je neogotický zámok Hluboká, na Lipenskej priehrade si prídu na svoje športovci.

Severné Čechy
Pohádkový národný park České Švajčiarsko, hory a skalné mestá - to sú hlavné atrakcie severných Čiech.
Hlavné turistické atrakcie v Českom Švajčiarsku zahŕňajú Pravčickú bránu alebo výlety loďou cez roklinky rieky Kamenice. Nájdete tu aj vyhliadkové veže, atraktívne vyhliadkové miesta na skalách a bludiskách alebo slávnych pútnických miestach. Do moderného televízneho vysielača na Ještěd si môžete vziať lanovku alebo vyraziť na najvyššiu horu v Krkonošiach a v Českej republike na Sněžku (1 602 m). Môžete sa tiež vydať na výlet do prameňa Labe a navštíviť niektoré vodopády v Krkonošiach.

Morava a Sliezsko
Pamiatky UNESCO, hrady a zámky, víno, osobité folklórne tradície a unikátne technické pamiatky sa nachádzajú na Morave.
Štyri pamiatky UNESCO patria medzi najatraktívnejšie miesta: zámok a záhrady v Kroměříži, barokový morový stĺp v Olomouci, funkčná Villa Tugendhat v Brne a Lednicko-valtický areál, najrozsiahlejšia krajinná krajina na svete. Aj moravský kras s viac ako tisíc jaskýň a priepasť Macocha stojí za to ju preskúmať. Nájdete tu dva regióny s jedinečnými folklórnymi tradíciami na Morave, moravskom Slovensku a moravskom Valašsku. Stojí tiež za návštevu technických pamiatok v Ostrave a bývalej ríši obuvníckej spoločnosti Baťa, mesto Zlín.

Aktívna dovolenka - cvičenie pri hľadaní originálnych zážitkov
Dovolenka plná športu a cvičenia? Užite si trochu všetko v Českej republike a presne podľa vášho vkusu!
Nemôže vaša dovolenka byť bez peších alebo cyklistických výletov? Vychutnajte si nezabudnuteľné zážitky a vydajte sa potulovať po malebnej krajine - napríklad na južnej Morave pozdĺž vínnych trás alebo cez svahy a pohorie Orlických hôr. České hory ponúkajú veľké množstvo zážitkov v lete a v zime, od turistických výletov až po zimné bežecké lyžovanie. Prečo sa nevydať do Krkonoš do prameňa Labe alebo na najvyššej hore v Českej hore Mount Sněžka!
Zdravie a kúpele - rafinovaný luxus a tradícia českých kúpeľov
Oddych, nová vitalita a upokojenie duše sú v ponuke v českých kúpeľoch. Nechajte sa rozmaznávať!
Prečo sú české kúpele jedným z najpopulárnejších na svete? Hlavnými dôvodmi sú liečivé minerálne pramene a ďalšie prírodné terapeutické zdroje. Hostia sa môžu tiež tešiť na vynikajúcu vysokú kvalitu kúpeľnej starostlivosti, pohodlie a služby ponúkané kúpeľnými zariadeniami a tiež krásnou okolitou prírodou. Už ste už počuli o Karlových Varoch s jeho krásnymi kolonádami, Mariánskými Lázňami so spievajúcou fontánou alebo Luhačovické kúpele s charakteristickou secesnou architektúrou inšpirovanou ľudovými štýlmi. 

Výsledky hľadania
Náš tip
Zámky Lednice a Valtice

Zámky Lednice a Valtice

Česká republika » Západné Čechy

2 termíny / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: BS Odlet: - Odjazd z: 1 miest

autobus

od 18 €


Náš tip
Advent v Olomouci a múzeum Olomouckých syrečkov

Advent v Olomouci a múzeum Olomouckých s…

Česká republika

1 termín / 1 Last minute / 0 First moment

Strava: BS Odlet: - Odjazd z: 0 miest

autobus LM

od 25 €


Náš tip
Valašsky mikulášsky jarmok

Valašsky mikulášsky jarmok

Česká republika

1 termín / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: BS Odlet: - Odjazd z: 1 miest

autobus

od 26 €


Náš tip
Vianočná Praha

Vianočná Praha

Česká republika » Praha a okolie

1 termín / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: BS Odlet: - Odjazd z: 3 miest

autobus

od 27 €


Náš tip
Česko - Slovensko

Česko - Slovensko

Česká republika

1 termín / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: RA Odlet: - Odjazd z: 0 miest

vlastná

od 59 €


Náš tip
Cristal Palace

Cristal Palace

Česká republika » Západočeské lázně » Mariánské Lázně

250 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: RA, PL, OB Odlet: - Odjazd z: 0 miest

vlastná

starstarstarstar

od 80 €


Náš tip
Praha - čaro adventu

Praha - čaro adventu

Česká republika » Praha a okolie

1 termín / 0 Last minute / 1 First moment

Strava: RA Odlet: - Odjazd z: 0 miest

autobus FM

od 84 €


Náš tip
Predvianočná Praha

Predvianočná Praha

Česká republika » Praha a okolie

2 termíny / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: RA Odlet: - Odjazd z: 6 miest

autobus

od 85 €


Náš tip
Víkend v južných Čechách

Víkend v južných Čechách

Česká republika » Západné Čechy

1 termín / 0 Last minute / 0 First moment

Strava: RA Odlet: - Odjazd z: 1 miest

autobus

od 88 €


Náš tip
Stovežatá Praha

Stovežatá Praha

Česká republika » Západné Čechy

1 termín / 1 Last minute / 0 First moment

Strava: RA Odlet: - Odjazd z: 1 miest

autobus LM

od 89 €ďalšie ponuky >

Destinácia:


Česká republika