Detail štátu

Egypt Egypt - transparent

Ponúkame 292 ubytovacích kapacít za cenu 297 € - 5 220 €.

Destinácia:

Vyhľadávanie zájazdov

Napriek tomu, že je to krajina, ktorá je známa svojou geografickou "distribúciou", aj napriek tomu, že je v top 30 najväčších krajinách so svojimi 1 miliónmi štvorcových kilometrov zemegule, 99% obyvateľov Egypta využíva iba 5% celkovej rozlohy, ale takmer 100% jej vodných zdrojov v dôsledku prevažne neplodného ekosystému. Životná línia pre približne 90 miliónov ľudí, rieka Níl je ústredným bodom plánovania miest, neuveriteľný dar výživy 6 695 km pre Egypt a ďalšie tri krajiny, čo z neho robí najdlhšiu a pravdepodobne najdôležitejšiu rieku na svete.

Níl vstupuje do Egypta pár kilometrov severne od sudánskeho mesta Wadi Halfa cez úzky kaňon, ktorý prechádza pieskovcovými a žulovými skalami. Smerujúc smerom na sever rieky, teda na južnej hranici Egypta dostal meno "Horný Egypt". V tomto úseku Nílu je najintenzívnejšia koncentrácia chrámov, hrobov a palácov na celom svete. Patria k nim aj chrámy Abydos, Dendara, Karnak, Esna, Edfu, Kom Ombo, Philae a Abu Simbel, každý koncipovaný pre svoje príslušné božstvá, hrobky v Theban Necropolis v údolí kráľov cez rieku z Luxoru. Splavovanie riečneho útesu z komfortu felucca (malá plachta) je príkladom pôžitku, ktorý je obľúbený miestnymi a ne-miestnymi obyvateľmi. Väčšie plavby na lodi v Níle môžu poskytnúť ešte luxusnejšie zážitky. Vzhľadom k tomu, že táto rieka pokračuje v prúdení nahor po veľkých mestách a chrámoch, začína sa rozkladať na kvetinovú formáciu známu ako delta rieky Níl, ktorá pokrýva 240 km pobrežia Stredozemného mora. Domov pre 39 miliónov ľudí, to je najviac poľnohospodársky bohatá pôda s niektorými z najkrajších prírodných častí Egypta.

Rovnako ako Níl, pobrežie Červeného mora, kedysi mikrokozmos sveta, ktorý hostil námorníkov z ďalekých krajín, sa stal tiež kľúčovou súčasťou krajiny. Tyrkysové vlny sa v popredí nekonečného pohoria rozpínajú proti skalnatým plášťom a plávajúcim vetrom, čo je pre obyvateľov Káhiry nevyhnutným únikom. Skutočným lákadlom, najmä pre ne-miestnych obyvateľov, sú báječné ostrovné útesy v blízkosti letoviska Hurghada a menšie osady Port Safaga, El-Quseir a Marsa Alam na juhu. Celý tento región zaznamenal v posledných dvoch desaťročiach rýchlu transformáciu, ktorá bola katalyzovaná nárastom turistov, najvýraznejším vývojom je budúca výstavba nového hlavného mesta Egypta v blízkosti tohto pobrežia. Tieto destinácie zabávajú turistov, pokiaľ ide o cestujúcich hľadajúcich šnorchlovanie a kite surfovanie dopĺňajú revitalizačné efekty 18-jamkových golfových ihrísk, súkromných pláží, kín v prírode a bezkonkurenčných scénok nočného života.

Obdiv k jeho nepolapiteľnej kráse, egyptská krajina je pozoruhodná, najmä vzhľadom na to, že je to krajina pozostávajúca väčšinou z piesku a prachu.

Egyptská kultúra sa datuje tisícky rokov k starým faraónom a bola ovplyvnená mnohými útočníkmi v celej histórii. Bezpochyby sa táto koloniálna stopa zmiešala s bohatou tradíciou krajiny, aby definovala egyptskú kultúru, ako ju poznáme dnes.

Stretnutia na báze jedál sú v skutočnosti jedným z hlavných sociálnych pilierov egyptskej kultúry s okrúhlym stolom rodinné slávnosti v popredí. Miestna paleta je zameraná na strukoviny a ryžu s cibuľou, cesnakom a množstvom korenia. Neexistuje nič, čo by sa naplnilo v lahodnej národnej kuchyni, vrátane fauly, ta'miyahu a koshariho, a zároveň sa vyhýbalo pohostinstvu miestnych obyvateľov, či už v meste alebo v beduínskom tábore v Asuane. Prejdite sa na Corniche v Zamalek a zastavte sa pri niektorom z početných plavidiel na Níle. Autentické orientálne jedlá sa servírujú na bezkonkurenčnom pozadí tanečných mestských svetiel a žiarivej vody obohatenej jemným vánkom. Ak budete môcť ísť na sever do Alexandrie, potom morské plody sú to, čo nájdete. So Stredozemným morom, vzdialeným len niekoľko centimetrov, ryby so slanou vodou a kôrovce sú neskotočnou lahôdkou. Vyberte si svoje ryby a svoj obľúbený spôsob varenia a vychutnajte si sedenie pri okne, kde si môžete pozrieť malé lode ako sa plavia dovnútra a von z prístavu, zatiaľ čo slnko zapadá do vzdialenosti na Stredozemnom mori.

Egypt je tiež dobre známy svojou podmanivou zábavou. Tanec - brušný alebo orientálne tanec, ako je to formálne známe, je dlhoročnou súčasťou egyptskej kultúry, ktorá preniká všetkými aspektmi života, od kabaretov až po tie najviac extravagantné svadby. Tieto kultúrne vystúpenia sa rozširujú na sufí víriace dervisy a slávnu tanoura. Pôvodne bol prostriedok na získanie vyššieho duchovného vedomia, toto zobrazenie oslnivých, pestrofarebných sukní, ktoré sa otáčajú k hypnotickému pulzu hudby. Egyptská láska k divadelnému umeniu dokonca presahuje do sveta živých arabských hudobných koncertov v klenutých sálach Káhirskej opery a divadla Sayed Dervish v Alexandrii, kde sa rytmus tabla alebo bicích odráža do hĺbky vášho kostí.

V súlade s orientálnym rytmom, Egypťania hovoria úradným jazykom, arabským. Zatiaľ čo sa moderná arabská norma používa v televízii, vládnych prejavoch a vzdelávacích inštitúciách, egyptská hovorová arabčina je bežnou formou, ktorá je všade všeobecne chápaná, a to najmä na Blízkom východe z dôvodu významu Egypta vo filmovom priemysle. V rámci egyptskej arabčiny existuje mnoho rôznych jazykov, ktoré sú stále pomerne rozoznateľné. Beduíni na Sinaji majú svoj vlastný dialekt, ktorý sa líši od dialektov západnej púšte. Existujú aj menšie jazykové skupiny, ako napríklad Núbijčania, ktorí hovoria jazykmi východného Sudánu a iné menšiny, akými sú napríklad gréčtina a arménčina, ktoré sa nepochybne časom skracovali.

Rovnako ako oficiálny jazyk, Egypťania po celej krajine majú veľmi podobnú črtu; ich priateľskosť. Egypťania sú veľmi milí, spoločenskí ľudia, ktorí sú vždy pripravení na rozhovor. Ponúkajú vám pokyny alebo pomoc, či ste o to požiadali alebo nie, a vyjdú z cesty, aby vás vzali tam, kde potrebujete. Ak ste pozvaní do domu v Egypte pre čokoľvek od občerstvenia až po šesť chodové jedlo, neočakávajte, že dokončíte svoje jedlo tak ľahko, vaši veľkí hostitelia ho naplnia rýchlejšie, ako môžete jesť. Ak naozaj chcete zažiť Egypt, potom sa musíte úplne spojiť s miestnymi obyvateľmi, aby ste sa naučili zmysel výrazu "doma ďaleko od domova".

Kultúra Egypta má toľko čo ponúknuť miestnym obyvateľom aj návštevníkom, ktorí chcú zažiť jeho kúzlo. Či už máte záujem o starodávnú históriu alebo len hľadáte dobrodružstvo, toto miesto a jej ľudia vás určite zaujmú.

Mestá v Červenom mori
Každý deň je cesta a vaša cesta začína tu
Hurghada City
Viac ako 40 km nedotknutého pobrežia, Hurghada City má celoročné slnečné žiarenie, neuveriteľne krásne koralové útesy a desiatky zaujímavých atrakcií v pokojnej a uvoľnenej atmosfére. Napriek tomu, že je známe ako top-tri potápačské destinácie na planéte, stále má niečo pre každého, a to aj pre nepotápačov: zábava na pláži, extrémne vodné športy a golf sú len niektoré z možností, z ktorých si musíte vybrať. Môžete si tiež vychutnať neuveriteľne relaxačnú dovolenku pri rezervácii liečby alebo dvoch z najlepších kúpeľov v Hurghade. Hurghada je luxusné letovisko rozdelené Sigala, El-Dahar a El-Memsha. Sigala je miesto, kde nájdete veľa prímorských letovísk, stredných hotelov a veľa reštaurácií. Južne od mesta Sigala nájdete luxusné rezorty. El-Dahar je staršia očarujúca časť mesta s bohatým bazárom. El Memsha, čo znamená dedinskú cestu, je modernou časťou mesta. V okolí nájdete množstvo luxusných miest, ktoré navštívte Soma Bay, Makadi Bay a Sahl el Hashish. Považované za hlavné mesto riviéry Červeného mora, Hurghada je južne od Suezu a 550 km od Káhiry. Trajektom zo Šarm-el-Šejka, cestou z Luxoru a medzinárodným letiskom Hurghada sa môžete dostať do Hurghady. Teplota je krásna po celý rok, v suchom púštnom podnebí v oblasti Hurghada by ste mali očakávať veľké rozdiely v teplote medzi nocou a dňom, dni sú horúce, zatiaľ čo v noci je pomerne zima, najmä v zimných mesiacoch. Teplota dosiahnuť od 18 ° C a po max. 42 ° C.

El Gouna
Nájdete tu nespočetné vzájomne prepojené ostrovy, krásne tyrkysové lagúny, najmodernejšie golfové ihriská, luxusné plážové rezorty a nekonečné množstvo vodných aktivít. El-Gouna je ekologicky priaznivá destinácia, kompletná s ubytovaniami na svetovej úrovni pre všetkých členov rodiny, ktorá ponúka nespočetné množstvo služieb a aktivít pre každého. Nachádza sa 22 km od Hurghady a 470 km od Káhiry. Teploty v tejto časti Červeného mora sú v zime veľmi príjemné a mierne, keď je priemer medzi 17 a 25 ° C. Leto má teploty v rozmedzí 26 až 33 ° C v suchom počasí. So svojimi najmodernejšími kúpeľmi, gurmánskymi reštauráciami, golfovými ihriskami, tenisovými kurtmi a olympijskými bazénmi táto trendová kozmopolitná dovolenková destinácia kombinuje to najlepšie z relaxačného zážitku a extrémnych vodných aktivít. Je to tak perfektná svadobná destinácia na riviére Červeného mora a ešte lepšia: snové miesto pre vašu svadobnú oslavu. Predstavte si, že chodíte ruka v ruke so svojim vyvoleným medzi sviežimi zelenými záhradami, krištáľovo čisté lagúny, pred vstupom svojich hostí na štýlovú večernú oslavu v jednom z najkrajších miest sveta. Prejdite sa po bulvári v prístave a pozerajte sa na najluxusnejšie jachty, ktoré by ste kedy videli, posedieť v niektorej z reštaurácií, aby ste si mohli vychutnať gurmánsku večeru pod hviezdnou oblohou, alebo si po ceste rezervovať večeru na jednej z týchto lodí. A ak máte náladu na malý kultúrny dobrodružný únik, prejdite do blízkej púšte, kde vám beduíni ponúknu pohárik čaju a vychutnajte si hviezdy bez oblačnosti. Toto moderné stredisko je tiež zamerané na poskytovanie najlepších špecializovaných možností ubytovania a zábavy pre účastníkov konferenčných a incentivných programov. 

Dahab
Zo všetkých destinácií Červeného mora je Dahab pravdepodobne najviac príťažlivý pre tých, ktorí chcú nasiaknuť nejaké slnko na nedotknutých plážach, oddýchnuť si v pokojnej atmosfére a vyskúšať miestne reštaurácie. Tam je tiež veľa útulných miestnych obchodov. Pláže sú verejné a koralové útesy sú niekoľko flipper ťahov od brehu. Z pobrežia Dahábu môžete vidieť neuveriteľnú scenériu Sinajských hôr, ktoré klesajú priamo do mora. Nachádza sa 90 km od mesta Sharm El Sheikh a 87 km od mesta Nuweiba. Dahab, znamená "zlato" v arabčine.

Makadi Bay
Príďte do tyrkysových vôd a krásnej púštnej krajiny Makadi Bay na Červenom mori. Nachádza sa v prekrásnej prírodnej zátoke, luxusné letovisko Makadi ponúka pokoj a tak ako žiadne iné mesto v Egypte. Nechajte svoj stres v najmodernejších kúpeľoch inšpirovaných Indiou alebo si zahrajte so svojimi priateľmi a vychutnajte si úžasnú scenériu. Potápačské a vodné športy sú taktiež na prvom mieste v Makadi, čo je úžasná plážová dovolenka na brehu Červeného mora. Môžete ležať na pláži alebo v bazéne, vychutnať luxus poskytovaných služieb, navštíviť Souk Makadi, tancovať v baroch a nočných kluboch a hneď vedľa Hurghady. Červená morská riviéra je nádherné miesto na návštevu, voda je teplá a bohatá na koralový a podmorský život, piesok je čistý a biely a počasie je perfektné po celý rok. Makadi je tiež obklopený egyptskou východnou púšťou s množstvom prírodných krás a vecí, ktoré je treba vidieť.

Marsa Alam
Od otvorenia svojho medzinárodného letiska v roku 2001 sa Marsa Alam stala veľkou destináciou Červeného mora pre nadšencov potápania. Uhniezdený medzi morom a púšťou, mesto ponúka všetky druhy ubytovania, od luxusných komfortných zariadení s kompletnou západnou vybavenosťou až po beduínsky inšpirované eko-chaty. Potápačské lokality prístupné z Marsa Alam patria medzi najatraktívnejšie v Červenom mori pre skúsených potápačov. Zdravé koralové útesy a široká škála podvodných voľne žijúcich živočíchov, ako sú dugongy a delfíny, sú hlavnými faktormi remesiel Marsa Alam. Pre menej skúsených potápačov sú in-shore koralové útesy ideálnym miestom na sledovanie morských voľne žijúcich živočíchov. Nová prístavná stanica Port Ghalib v meste Marsa Alam pribudla k lokalite, veľmi exkluzívne postavenie, s luxusnými hotelmi, strediskami a kotviacim priestorom pre asi 1000 jácht. Novopostavený prístav ponúka niektoré z najlepších relaxačných a zábavných možností na pobreží Červeného mora, vrátane gurmánskych reštaurácií a lákavých kúpeľov. Navyše v rezorte sídli Medzinárodné kongresové centrum, jediné viacúčelové centrum s najvyššou úrovňou. Centrum ponúka priestor na stretnutie s rozlohou 1 950 m 2. ktorá je schopná usporiadať všetky udalosti z plnohodnotných konvencií s počtom 2 000 delegátov na neformálne stretnutia malého rozsahu. Marsa Alam je tiež svetovo preslávenou kite surfingovou destináciou a ideálnym východiskovým bodom pre safari a prieskum divočiny. V dávnych dobách boli okolité hory ťažné, zo zlata a smaragdov - dnes môžete navštíviť niektoré z týchto starých baní. Nachádza sa 274 km južne od mesta Hurghada. Príjemné prostredie z neho robí skvelé miesto na dovolenku, zimné teploty sú až do 31 ° C a v lete medzi 20 a 35 ° C. Neďaleké národné parky Gebel Elba a Wadi al Gimal sú domovom ohromujúceho množstva vtákov a púštnych zvierat. Marsal Alam je tiež známy ako terapeutická destinácia. Takže či už je to pláž, púšť, útesy alebo kombinácia vyhliadok a aktivít, o ktoré máte záujem, budete milovať Marsa Alam.

Nuweiba
Ohromujúci výhľad na Saudskú Arábiu stúpajúcu hory za zálivom Aqaba, inšpiratívne Sinajské hory ako pozadie, nekonečné úseky bieleho práškového piesku, odľahlé zálivy, krištáľovo čisté vody, neuveriteľné potápanie a skutočný prirodzený pocit, že by ste mohli chýbať v iných častiach egyptského pobrežia Červeného mora: vitajte v Nuweiba, Sinaji, najväčšou oázou, kde sú jemné piesočné pláže obložené beduínskymi plážovými turistickými tábormi. Teploty tu majú zimný priemer 20 ° C a letný priemer 33 ° C.Hoci sa zdá, že sa pomaly presúva z hippy štýlu, izolované púšte oáz, Nuweiba je stále cieľ, kde si môžete oddýchnuť od obvyklého hromadného turizmu. Je tiež ideálnym miestom na prehliadku do hlbín Sinajskej púšte: preskúmajte kláštor sv. Kataríny, skúste si vyraziť na vrchol Sinaj alebo preskúmať blízke destinácie Červeného mora, ako sú Taba, Dahab a Sharm El-Sheikh. Všetky tieto výlety je možné zorganizovať prostredníctvom cestovnej kancelárie alebo pomocou vášho hotela. Ak ste skôr spomalený cestovateľ, predstavte si popoludňajší spánok pod palmou alebo v bambusovej chate, ktorá sa nachádza na pláži obľúbenej medzi backpackermi s večernou sviečkou a barbami, čerstvými slávnosťami z morských plodov v mestských reštauráciách, a predovšetkým skvelé ponory na pobreží len pár m od palmy: toto je len pohľad na to, čo by ste mohli v Nuweiba zažiť.

Safaga
Úžasné útesy na preskúmanie, úžasné podmienky na prepravu draka a windsurfingu, nekonečné pláže čiernych a zlatých piesočných dún, kultúrny výlet do Mons Claudianus, kde sa nachádzajú pozostatky rímskeho lomu, mier a kľud začínajúcich turistických destinácií ... že Safaga je všetko. Jedným z malých prístavných miest, ktoré vyvážajú bohaté množstvo fosfátov do zvyšku sveta, sa Port Safaga rozrástol na hlavné turistické miesto na Červenom mori! A svetovo-slávny vodné športové destinácie; dokonca hostil Majstrovstvá windsurfingu v Červenom mori v roku 1993; windsurfing v Safáge je naozaj niečo iné! Safaga má celoročné celoročné príjemné podnebie, ale najlepšie časy na návštevu Safagy sú určite mesiace od februára do júna a september až november, keď sa teplota pohybuje medzi 25 ° C a 30 ° C. Potápači budú tiež v pokušení prísť v teplejších mesiacoch leta, keď teplota vody dosiahne vrcholy približne 28 C. Ľudia prichádzajú do Safagy z celého sveta, aby si vychutnali slnko, more a vzrušujúce vodné aktivity, ktoré ponúkajú potápanie Abu Kafan Reef, Panoramatický útes , Ras Umm Hesiwa a Sharm El-Naga, ale prichádzajú aj pre liečebné vlastnosti tohto paradiseálneho cieľa Červeného mora. Čierne piesočné pláže, mesto čisté a zdravé podnebie a vysoko slané vody Červeného mora robia zo Safagy ideálnu dovolenku pre tých, ktorí trpia chorobami, ako je psoriáza alebo reumatická artritída. Safaga sa považuje za jednu z najlepších miest na svete na liečbu psoriázy. Rezervujte si wellness dovolenku v hoteli Menaville Resort & Kúpele v meste Safaga a zažite liečebné vlastnosti mestského prostredia.

Sahl Hasheesh
Nachádza sa 18 km južne od mesta Hurghada a môže sa pochváliť najmenej 12,5 km piesočného pobrežia Červeného mora, Sahl Hasheesh International Resort je nabádajúca plne integrovaná a luxusná rezortná komunita na egyptskom pobreží Červeného mora. Obklopený úžasnými horami Červeného mora zo západu a nekonečnými krištáľovo čistými vodami z Červeného mora z východu, Resort pokrýva celkovú rozlohu 41 km štvorcových a 4100 hektárov. Prejdite sa po elegantných uličkách tohto moderného strediska, ktoré sú vďaka úsiliu armády záhradníkov a robotníkov neporušené a stále zelené. Prechádzajte sa po drevených mólach na krásnej piesočnatej bielej pláži, na ktorej čakajú pohodlné lehátka a plážové chaty. Akonáhle sa usadíte, čašníci sa zhromaždia okolo a ponúkajú vám uterák, občerstvenie a slnečné plátno, aby bol Váš pobyt čo najpriaznivejší. Potápanie alebo šnorchlovanie v úžasných zrúcaninách Sunken City len niekoľko metrov od brehu, odovzdajte sa uvoľňujúcim rukám kúpeľných profesionálov a po opaľovaní si vychutnajte rôzne zábavné programy vo svojom stredisku. To je len predzvesťou celej pozornosti a vzrušenia, ktoré zažijete, keď navštívite toto nové letovisko Červeného mora. Prezrite si dostupné atrakcie a objavte pravého ducha mesta Sahl Hasheesh, miesto, kde sa na ďalšiu úroveň postúpila relaxácie, luxus a oddych.

Sharm El Sheikh
So slnečnými a teplými vodami po celý rok je Sharm El Sheikh najbližším cieľom Európy, kde si môžete vychutnať slnko, potápať sa pri úžasných koralových útesoch a vychutnať si more, kedykoľvek budete potrebovať prestávku od rutiny. Podnebie je krásne a suché po celý rok s teplotami v rozpätí medzi 20 ° a 25 ° C v zimných mesiacoch, zatiaľ čo v lete teplota stúpa a dosahuje 30 až 35 ° C. Sharm El Sheikh sa môže pochváliť najširšou škálou zábavy, vzrušujúca a dokonca bláznivá voda a extrémne športy: okrem potápania, šnorchlovania, plachtenia a kite surfingu môžete dokonca vyskúšať aj potápanie z neba alebo parašutizmus z helikoptéry. Okrem toho môžete z Sharm El Sheikhu ľahko rezervovať výlety a safari do neďalekej Sinajskej púšte a objavovať úžasný kláštor sv. Kataríny alebo majestátne Sinajské hory. Môžete tiež vyraziť do Šarmu na wellness dovolenku; mesto je domovom najznámejších a profesionálnych kúpeľov v Egypte. Pridajte sa k nekonečným nocíam stráveným v miestnych baroch, nočných kluboch a plážach, kde pretancujete noc alebo mágia existujúceho safari do horskej púštnej krajiny Sinaj a budete vedieť, prečo je Sharm medzi najlepšiími prázdninovými destináciami na svete. Sharm El Sheikh má všetko, aby vaša dovolenka bola nezabudnuteľný zážitok. Sharm El Sheikh sa nachádza na zálive Aqaba, asi 300 km od Suezu a 19 km od národného parku Ras Mohammed. Vo vnútri mesta Sharm je zámok Naama,  zatiaľ čo Staré Mesto je miesto, kde by ste mali ísť na svoje denné nákupy a suveníry. Hadaba (v blízkosti Ras Um Sid) , tu nájdete pokojné hotely a strediská. Ak chcete preskúmať národný park Ras Mohammed a protektorát Nabq, alebo ísť s potápačskými a šnorchlovanými výletmi, choďte do prístavu.

Soma Bay
Nachádza sa na pobreží Červeného mora, veľmi exkluzívne letovisko Soma Bay v Červenom mori je ozdobou pre relaxáciu a rekreáciu, útočiskom luxusného rozmazlovania a oddychu len 45 km južne od medzinárodného letiska v Hurghade.
S celoročným slnečným svitom a príjemnými teplotami na 10 metrov štvorcových kilometrov, Soma Bay sa môže pochváliť všetkými komfortmi, aktivitami a možnosťami, ktoré by ste chceli mať na svojom pobyte v Červenom mori v Egypte. Rezort je obklopený všetkými stranami nedotknutými vodami Červeného mora, krásne dlhé piesočné pláže sú výzvou k odpočinku a úžasné hory a púštne krajiny dávajú miestu dramatické kulisy. Okrem toho sa stredisko môže pochváliť špičkovými luxusnými hotelmi, majstrovským golfovým ihriskom, golfovým strediskom Cascades, potápačským a kitesurfingovým centrom a vedúcimi talasoterapeutickými kúpeľmi, soma bay Thalasso & spa, ktoré sú v skutočnosti najväčšie na Červenom Mori.
Zažite radosť v Soma Bay, je to len 4 hodiny letu od Európy, čo z neho robí perfektnú destináciu pre vaše ďalšie golfové, rozmaznávanie, potápanie alebo rodinnú zábavnú dovolenku.

Taba Heights Golf Resort
Nachádza sa na krásnom úseku pobrežia Sinai, asi 20 km južne od mesta Taba a uhniezdený medzi púšťou Červeného mora a Sinajom a horami, Taba Heights je celoročne očarujúce pobrežie. Maximálna teplota, ktorá neklesá pod 24 C v decembri, najchladnejší mesiac v roku, je Taba Heights perfektným celoročným slnkom & dovolenka pri mori. Dajte si pozor na to, že v lete môžu teploty dosiahnuť veľkolepé maximá 35 C. Napriek tomu, potápanie, klimatizované pohodlie vo vašom hoteli a večerné plávanie sú všetko, čo stojí za pobyt v Taba Heights v lete. Hosťom ponúka niekoľko štvorhviezdičkových a päťhviezdičkových hotelov, ako sú The Hyatt Regency, Mariott, Sofitel a Intercontinental Hotel, golfové stredisko Taba Heights a malebná dedina plná kaviarní, reštaurácií a butikov. Taba Heights je tiež hlavnou potápačskou destináciou. Môžete ísť zadarmo potápať, dokonca sa naučíte potápať tým, že sa zapíšete do kurzu PADI, ktorý je ponúkaný v niekoľkých hoteloch. Nájdete tu veľa prvotriednych bazénov, kúpeľov a mnoho ďalších moderných zariadení. Poloha Taba Heights je ideálnym východiskovým bodom na preskúmanie Sinaja. Z Taba Heights môžete navštíviť Kláštor sv. Kataríny, Farebný kaňon, Modrú púšť a mnoho ďalších atrakcií.

Luxor
Luxor, kedysi starobylé egyptské hlavné mesto, je dnes známy ako najväčšie svetové múzeum v prírode. Od hrobky Tutankhamen v údolí kráľov a nádherné zábery na západ slnka v majestátnych chrámových komplexoch Karnak a Luxor až po vzrušujúce a zábavné plavby po Níle.

Asuán

Nachádza sa asi 899 km južne od Káhiry, Asuán je pokojné údolie rieky Níl, kde Níl je majestátnejší ako kdekoľvek inde, preteká cez žulové skaly a okrúhle smaragdové ostrovy pokryté palmovými hájmi a tropickými rastlinami. Je považovaná za obľúbenú zimnú destináciu. Navyše vás prekvapí, koľko pamiatok a miest ponúka toto malé mesto. Zvážte plachtenie do Philaeho chrámu, navštívte mauzóleum Agha Khan a vydajte sa na výlet do kláštora ,najslnečnejšie jadrové mesto v Egypte je ideálnym miestom pre prechádzky a odpočinok v magickom kultúrnom prostredí:  po širokom chodníku, známom ako corniche, pozerať feluccas pomaly plachtiť Nílom, potom sa zastaviť v jednej z plávajúcich reštaurácií a vychutnať si Nubian hudbu a špeciality čerstvo ulovených rýb. Asuán ponúka nádherný výhľad na Níl a je skvelým východiskovým bodom pre plavbu Nilu. Aswan tiež ponúka bohaté kultúrne zážitky; spoznáte kultúru Núbij a nakupujte korenie, henna tetovanie, suveníry a africké ručne vyrobené tovary v Asuánskom souk. Slovo Aswan pochádza zo starovekého egyptského slova Soun, čo znamená súk alebo obchod. Získal svoje meno vďaka strategickej polohe mesta, na obchodnej ceste spájajúcej sever od Egypta na juh. Od staroveku je Asuán známy aj svojou environmentálnou terapiou: pochovávanie bolestivých častí vášho tela v asuánskom piesku prináša cenné výsledky a pomôže vám uvoľniť sa z tvrdých chorôb, ako sú reumatizmus, artritída, edém kĺbov a zápal kože. Klíma mesta je tiež známa, že má veľké relaxačné a omladzujúce vlastnosti. 

Chrámy Abu-Simbel
Veľmi malá dedina Abu-Simbel leží 280 km južne od Asuána a iba 40 km severne od hraníc s Sudánom. Napriek tomu, že je domovom niekoľkých hotelov, malé mestečko je zvyčajne prehliadané turistami ako prázdninovej destinácie. Väčšina z nich dáva prednosť návšteve mesta Nubian na dennej ceste z Káhiry alebo Asuána alebo ako prístav na plavbu Nilom alebo jazero Nasser Cruise. Nachádza sa na vrchole kopca s výhľadom na Níl a majestátne chrámy Abu-Simbel patria do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Vyhradené pre Ramses II & Nefertari, svetoznámych chrámov, vás zaujmú. Po návšteve tohto inšpiratívneho miesta môžete prejsť farebným turistickým trhom, pozrieť si pozorovanie vtákov na jazere Nasser a vrátiť sa späť do chrámov vo večerných hodinách na úžasne inšpiratívnu zvukovú a svetelnú show. Zostať v Abu-Simbele na noc alebo dve, vám umožní vychutnať pokoj a mágiu tohto núbijského mesta svojím vlastným tempom a objavovať pravého ducha Abu-Simbel, pozerať sa na nádherné sochy po celé hodiny a vyhýbať sa hordám turistov prichádzajúcich zvyčajne skoro ráno. Takisto sa dostanete k nubiánskej kultúre počúvaním nubianskej hudby, stretnutia s miestnymi obyvateľmi a dokonca aj únikom do blízkej púšte pre niektoré inšpirujúce zážitky.

Výsledky hľadania
Náš tip
Ghazala Beach

Ghazala Beach

Egypt » Sharm El Sheikh » Naama Bay

191 termínov / 50 Last minute / 24 First moment

Strava: PL Odlet: PRG, VIE, BTS, BUD, KTW Odjazd z: 0 miest

letecky LM FM

Náš tip
Port Ghalib Resort

Port Ghalib Resort

Egypt

403 termínov / 53 Last minute / 143 First moment

Strava: AI Odlet: PRG, VIE, BTS, BUD, KTW Odjazd z: 0 miest

letecky LM FM

Náš tip
Sharm Resort

Sharm Resort

Egypt » Sharm El Sheikh » Naama Bay

191 termínov / 50 Last minute / 24 First moment

Strava: AI Odlet: PRG, VIE, BTS, BUD, KTW Odjazd z: 0 miest

letecky LM FM

Náš tip
The Grand Hotel

The Grand Hotel

Egypt » Hurghada

590 termínov / 88 Last minute / 155 First moment

Strava: AI Odlet: PRG, VIE, BTS, SLD, KSC, BUD, KTW Odjazd z: 0 miest

letecky LM FM

Náš tip
Grand Resort

Grand Resort

Egypt » Hurghada

616 termínov / 109 Last minute / 155 First moment

Strava: AI Odlet: PRG, VIE, BTS, SLD, KSC, BUD, KTW Odjazd z: 0 miest

letecky LM FM

Náš tip
Long Beach

Long Beach

Egypt » Hurghada

912 termínov / 181 Last minute / 333 First moment

Strava: AI Odlet: PRG, VIE, BTS, SLD, KSC, BUD, KTW Odjazd z: 0 miest

letecky LM FM

Náš tip
Nubia Aqua Beach Resort

Nubia Aqua Beach Resort

Egypt » Hurghada

964 termínov / 236 Last minute / 543 First moment

Strava: AI, UAI Odlet: PRG, BRQ, OSR, VIE, BTS, KSC, BUD, KTW Odjazd z: 0 miest

letecky LM FM

Náš tip
Sharm Plaza

Sharm Plaza

Egypt » Sharm El Sheikh » Naama Bay

191 termínov / 50 Last minute / 24 First moment

Strava: AI Odlet: PRG, VIE, BTS, BUD, KTW Odjazd z: 0 miest

letecky LM FM

Náš tip
Empire

Empire

Egypt » Hurghada

962 termínov / 145 Last minute / 402 First moment

Strava: RA, PL, AI Odlet: PRG, VIE, BTS, KSC, BUD, KTW Odjazd z: 0 miest

letecky LM FM

Náš tip
Tia Heights Makadi Bay

Tia Heights Makadi Bay

Egypt » Hurghada » Makadi

275 termínov / 69 Last minute / 193 First moment

Strava: AI Odlet: PRG, VIE, BTS, KSC, BUD, KTW Odjazd z: 0 miest

letecky LM FM


ďalšie ponuky >

Destinácia:


Egypt